Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Śmiertelny wypadek w Krakowie. Sprawca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle [wideo]

Policja opublikowała film z tragicznego wypadku, do którego doszło 28 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego, Kapelanki i Monte Cassino w Krakowie. Kierowca samochodu osobowego marki Skoda, ignorując sygnalizację świetlną wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, doprowadzając do wypadku, w którym śmierć poniosła młoda kobieta.

28 sierpnia br. około godziny 22.00 na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego, Kapelanka, Monte Cassino doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. 23-letni kierowca skody nie zastosował się do wskazań sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą citroena.

Na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniosła 25-letnia pasażerka skody. Moment wypadku zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Policjanci przypominają, że niedostosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej to cały czas jedna z głównych przyczyn wypadków. W 2018 roku z tej przyczyny doszło w Krakowie do 60 wypadków i 244 kolizji. 

(fot. wideo Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone