Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Ciężarówka uderzyła w drzewo i stanęła w ogniu. Kierowca z ciężkimi oparzeniami [zdjęcia]

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 12:20 na drodze wojewódzkiej nr 491 pomiędzy Miedźnem a Łobodnem w woj. śląskim. Samochód ciężarowy zjechał z drogi, uderzył w drzewa, a po chwili stanął w płomieniach. Kierowca z ciężkimi poparzeniami trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

Według wstępnych ustaleń, 68-letni kierowca ciężarówki z powiatu pajęczańskiego, jadąc w kierunku Częstochowy, z nieznanych przyczyn staracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewa. Samochód zapalił się natychmiast po zderzeniu. Kierowcy z innych pojazdów wezwali pomoc i próbowali wyciągać nieprzytomnego mężczyznę z kabiny palącej się ciężarówki.

Przed dojazdem na miejsce służb, nieprzytomnego kierowcę udało się wyciągnąć. Ranny mężczyzna z ciężkimi poparzeniami został śmigłowcem przetransportowany do szpitala. Ma poparzoną dużą część ciała, są też podejrzenia licznych obrażeń wewnętrznych.

Miejsce wypadku zabezpieczono, przepompowano też znaczną ilość oleju napędowego ze zbiorników rozbitej ciężarówki. Droga w obu kierunkach – Częstochowy i Działoszyna została zablokowana, a policja kierowała ruchem na objazdy m.in. przez Ostrowy nad Okszą. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn tego wypadku.

(fot. OSP Miedźno)


Komentarze wyłączone