Ciężarówka uderzyła w drzewa. Kierowca z blisko 3 promilami [zdjęcia]

49-letni obywatel Białorusi na drodze wojewódzkiej nr 276 uderzył w przydrożne drzewo, nie powstrzyło go to jednak przed dalszą jazdą. Po przejechaniu kolejnych 200 metrów pojazd z impetem wjechał w kolejne drzewo. Jak się okazało kierowca ciężarówki był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 września. Policjanci podczas patrolu drogi wojewódzkiej nr W-276 zauważyli zestaw pojazdów ciężarowych, który uderzył w drzewo. Z kabiny ciężarówki usiłował wysiąść ranny mężczyzna. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe.

Jak się okazało mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu we krwi. Prowadząc w tym stanie pojazd, 49-letni obywatel Białorusi, uderzył bokiem w przydrożne drzewo i uszkodził ciągnik oraz naczepę, z której wypadł przewożony ładunek w postaci metalowych elementów. Nie zważając na ten fakt kierowca ciężarówki postanowił jechać dalej. Po przejechaniu około 200 metrów uderzył w kolejne drzewo.

Mężczyzna po udzieleniu mu pomocy w szpitalu został zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(fot. Policja Lubuska)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *