Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Ciężarówka uderzyła w drzewa. Kierowca z blisko 3 promilami [zdjęcia]

49-letni obywatel Białorusi na drodze wojewódzkiej nr 276 uderzył w przydrożne drzewo, nie powstrzyło go to jednak przed dalszą jazdą. Po przejechaniu kolejnych 200 metrów pojazd z impetem wjechał w kolejne drzewo. Jak się okazało kierowca ciężarówki był kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 9 września. Policjanci podczas patrolu drogi wojewódzkiej nr W-276 zauważyli zestaw pojazdów ciężarowych, który uderzył w drzewo. Z kabiny ciężarówki usiłował wysiąść ranny mężczyzna. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe.

Jak się okazało mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu we krwi. Prowadząc w tym stanie pojazd, 49-letni obywatel Białorusi, uderzył bokiem w przydrożne drzewo i uszkodził ciągnik oraz naczepę, z której wypadł przewożony ładunek w postaci metalowych elementów. Nie zważając na ten fakt kierowca ciężarówki postanowił jechać dalej. Po przejechaniu około 200 metrów uderzył w kolejne drzewo.

Mężczyzna po udzieleniu mu pomocy w szpitalu został zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

(fot. Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone