Niedziela, 26 maja 202426/05/2024

Samochód z trójką nastolatków wpadł do wody. Dwie osoby nie żyją [wideo]

We wtorek wieczorem w Świnoujściu do rzeki wpadł samochód, którym podróżowało troje nastolatków. Jednemu dziecku udało się wydostać z auta. Dwojga pozostałych, mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować.

Według wstępnych informacji, kierujący samochodem osobowym skręcił z ul. Karsiborskiej na lewym brzegu rzeki Świny w pobliżu przeprawy promowej i nie zatrzymał się przed końcem nabrzeża, w wyniku czego auto wpadło do wody.

Samochodem marki Volvo podróżowało troje nastolatków. 14-letniemu chłopcu, udało się o własnych siłach wydostać z pojazdu. Poszkodowany trafił do szpitala. Dwoje pozostałych nastolatków, po blisko 2 godzinach, wydobyli z wody płetwonurkowie. Niestety, mimo podjętej reanimacji nie udało się ich uratować. Ofiary to chłopiec i dziewczyna w wieku 15 lat.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, a także Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz WOPR. W akcji brała udział też specjalistyczna grupa ratownictwa nurkowego ze Szczecina. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają wszelkie okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego zdarzenia.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia po wyciągnięciu auta z wody

(fot., wideo YouTube www.swinoujskie.info)

Komentarze wyłączone