Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Nieznany sprawca wyrzucił do rzeki szczeniaka. Zwierzę nie przeżyło [zdjęcia]

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Szczurowej. Porzuconego w rzece psa zauważyli nastolatkowie, którzy natychmiast wyciągnęli go z wody i powiadomili o zdarzeniu policję. Wycieńczony pies walczył o przetrwanie, niestety pomimo wysiłków lekarzy weterynarii nie udało się go uratować. Policjanci szukają sprawcy tego bestialskiego czynu.

4 września policjanci w Szczurowej otrzymali zgłoszenie o porzuconym szczeniaku. Psiak został znaleziony przez parę nastolatków. To właśnie oni spacerując usłyszeli przeraźliwy pisk dochodzący z płynącej w pobliżu rzeki. Widząc porzuconego w wodzie szczeniaka od razu go wyciągnęli i o całym zajściu powiadomili miejscowych policjantów.

Mundurowi zaopiekowali się przemokniętym zwierzakiem. Owinęli go folią życia i zorganizowali pokarm w strzykawce. Zabrali go do miejscowego posterunku i ogrzali oczekując na pracowników schroniska. Niestety pomimo pomocy piesek, który trafił pod specjalistyczną opiekę nie przeżył.

Po zaopiekowaniu się psiakiem policjanci wypytując okolicznych mieszkańców rozpoczęli poszukiwania sprawcy, który w tak bezduszny sposób postąpił ze szczeniakiem. Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z brzeską policją na nr tel. 14-66-26-222 lub Posterunkiem Policji w Szczurowej nr tel. 14-671- 41-11.

(fot. KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone