Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Koszmarny wypadek na przejeździe kolejowym. 19-latka w ciężkim stanie [zdjęcia]

Do wypadku doszło w środę 18 września, ok. godz. 11 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Ociąż w woj. wielkopolskim. Samochód osobowy wjechał przed nadjeżdżający pociąg. Kierująca autem w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letnia kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra, wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost przed nadjeżdżający pociąg osobowy relacji relacji Warszawa – Wrocław, którym podróżowało ok. 140 osób. 

Na skutek zderzenia, 19-latka została zakleszczona w rozbitym aucie. Strażacy przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych uwolnili poszkodowaną i przekazali ratownikom medycznym. Ciężko ranną 19-latkę przetransportowano do szpitala.

Stan pacjentki jest bardzo ciężki. Ma uraz wielonarządowy – mówi Adam Stangret ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Nikt z pasażerów pociągu nie został ranny. Na trasie wstrzymano ruch kolejowy i wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku.

(fot. infoskalmierzyce.pl)


Komentarze wyłączone