Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Rozrabiali mleko z wodą. Oszukali zakład na na wiele milionów

Policjanci z Poznania zatrzymali 11 osób, które dokonały oszustw na szkodę jednej ze spółdzielni mleczarskich na terenie Wielkopolski. Zatrzymani to dostawcy mleka i kierowcy mleczarni. Narazili oni zakład na wielomilionowe straty. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

17 września policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu, zatrzymali 11 osób. Wśród nich są kierowcy cystern do przewożenia mleka – pracownicy spółdzielni mleczarskiej, oraz rolnicy dostarczający mleko. Grupa przestępców jest związana z oszustwem mieszania mleka z wodą. Poszkodowanymi są dostawcy mleka. Straty są wielomilionowe.

Śledczy zabezpieczyli obszerną dokumentację rachunkowo-księgową, laboratoryjną oraz przewozową. Funkcjonariusze przeszukali także szafki pracownicze, w których zabezpieczono dowody przestępstwa. Wykonano także oględziny 20 pojazdów – cystern do przewożenia mleka.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono tymczasowo mienie podejrzanych: gotówkę i pojazdy na kwotę około 250 tys. złotych. Zatrzymani złożyli bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za tego typu przestępstwo oszustwa, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone