Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Śmiertelne pobicie w domu pomocy społecznej. Nie żyje 47-latek

Kara dożywotniego więzienia grozi 51-letniemu pensjonariuszowi Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, który śmiertelnie pobił swojego 47-letniego współlokatora. Sprawca usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

Do tragicznego zdarzenia doszło 13 września w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu. 51-letni pensjonariusz z nieznanych przyczyn pobił swojego 47-letniego współlokatora. Poszkodowany w wyniku ciężkich obrażeń ciała zmarł.

51-letni sprawca został przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 51-latek został skierowany na badania psychiatryczne, które wykażą czy w chwili ataku na drugiego pensjonariusza był poczytalny.

Prokurator rejonowy w Nowym Sączu nie wyklucza, że po wyjaśnieniu okoliczności pobicia ze skutkiem śmiertelnym badany będzie także wątek niedopełnienia obowiązków służbowych przez pracowników sądeckiego DPS-u.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone