Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Pies zaatakował i pogryzł 8-letnie dziecko

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na ul. ulicy Piłsudskiego w Jaworznie. Pies zaatakował i pogryzł 8-letnie dziecko. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Właściciel psa ma wkrótce usłyszeć zarzuty.

W sobotę 8-letni chłopiec został pogryziony przez psa. Na razie nie wiadomo jakie były okoliczności tego zdarzenia. Ustają je policjanci. W wyniku pogryzienia dziecko doznało obrażeń dłoni i zostało przewiezione do jaworznickiego szpitala, gdzie trafiło pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci z pomocą świadków ustalili właściciela czworonoga, jest nim 58-letni mieszkaniec ulicy, na której doszło do zdarzenia. Jak się okazało zwierzę nie było zaszczepione przeciwko wściekliźnie, za co właściciel został ukarany mandatem. Powiatowy lekarz weterynarii podjął decyzję o poddaniu psa obserwacji i badaniom w odizolowaniu.

Policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia. Niewłaściwy nadzór nad zwierzęciem i spowodowanie obrażeń ciała dziecka, takie zarzuty ciążą na właścicielu czworonoga. 

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone