Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Policyjny pościg zakończony dachowaniem. W aucie ukryte narkotyki [zdjęcia]

Sceny niczym z sensacyjnego filmu rozegrały się na drodze między Legnicą a Jaworem w województwie dolnośląskim. Kierowca samochodu osobowego marki Nissan na widok policyjnego radiowozu gwałtownie zawrócił i zaczął uciekać. W tracie pościgu kierowca nissana stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Był pod wpływem narkotyków.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek 19 września. Dzielnicowi legnickiej komendy patrolowali miejscowość Nowa Wieś Legnicka. O godzinie 18.35 mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Nissan Primera. Ten jednak na widok oznakowanego radiowozu dynamicznie zawrócił. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca kontynuował ucieczkę w kierunku Jawora.

W trakcie pościgu, na wysokości miejscowości Stary Jawor, kierujący nissanem stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego kilkukrotnie dachował. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Legnicy w wieku 19 i 38 lat.

Po wykonaniu badań na obecność narkotyków, okazało się że obaj mężczyźni byli pod wpływem środków odurzających. Ponadto kierowca nie miał prawa jazdy. Podczas przeszukania policjanci ujawnili przy zatrzymanych dodatkowo metaamfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy oraz wagę elektroniczną.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić zarzuty dla kierowcy nissana za dokonanie szeregu przestępstw. Kierowania pojazdem mechanicznym pomimo sądowego zakazu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie środków odurzających oraz ich udzielanie. Dodatkowo po wynikach z krwi, 38-latek może usłyszeć zarzut, kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Prokurator wobec mężczyzny zastosował dozór Policji. Pasażer pojazdu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

38-latka kierującego nissanem oraz 19-letniego pasażera zatrzymano i umieszczono w policyjnym areszcie. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowanie pojazdami mechanicznymi nawet do lat 15.

(fot. Policja Legnica)

Komentarze wyłączone