Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

30-letnia ciężarówka była w opłakanym stanie technicznym [zdjęcia]

Patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego postanowił skontrolować na jednej z poznańskich ulic ciężarówkę. Jak się okazało, pojazd miał szereg usterek. Kierowca ciężarówki wykonywał transport z niesprawnym układem hamulcowym i kierowniczym oraz bez tachografu i drogomierza.

30-letnią i wysłużoną ciężarówkę czeskiej produkcji zatrzymano do kontroli drogowej na jednej z poznańskich ulic we wtorek (24 września). Pojazdem tym transport drogowy wykonywał polski przewoźnik.

Stan techniczny samochodu wzbudził poważne zastrzeżenia inspektorów ITD. Ujawniono nieszczelność układu hamulcowego i niesprawność układu kierowniczego. W pojeździe nie było tachografu i drogomierza, a skontrolowany kierowca nie posiadał ważnych badań lekarskich i psychologicznych, a także wymaganego szkolenia okresowego lub kwalifikacji wstępnej.

W związku z wykryciem szeregu nieprawidłowości inspektorzy ITD wszczęli wobec przewoźnika postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tys. zł. Osobie zarządzającej transportem w firmie grozi 2 tys. zł kary. Inspektorzy zatrzymali też dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu.

(fot. ITD)

Komentarze wyłączone