Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

Biuro podróży Neckermann Polska niewypłacalne. Za granicą jest 3,6 tys. turystów

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Zapowiedziało, że w najbliższych dniach Zarząd Spółki złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości Neckermann Polska. Wczoraj firma zawiadomiła klientów o wstrzymaniu części lotów. Na wakacjach z tym biurem jest obecnie 3,6 tys. turystów.

Niewypłacalności biura jest związana z ogłoszonym w poniedziałek bankructwem brytyjskiego biura podróży, którego Neckermann jest częścią. W piątek władze największego biura podróży Thomas Cook, poinformowały, że znalazło się ono na skraju bankructwa. W poniedziałek firma ogłosiła upadłość.

We wtorek firma Neckermann Polska wydała oficjalny komunikat w sprawie:

Z ogromną przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym działając w zgodnie z przepisami polskiego prawa, a w szczególności z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych w związku z niewypłacalnością Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o. („Spółka”, „Neckermann Polska”) złożyłem stosowny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych […] w celu pokrycia roszczeń klientów Neckermann Polska oraz w celu sprowadzenia do kraju wszystkich klientów Neckermann Polska pozostających obecnie zagranicą.

Neckermann zapewnia, że jej klienci są objęci ochroną, wynikającą z udzielonych gwarancji ubezpieczeniowych oraz z przepisów o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone