Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Systematycznie okradali kościelną skarbonkę

25 września br. do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży pieniędzy ze skarbonek znajdujących się  w jednym z kościołów w gminie Nowy Targ.

Podejrzenia proboszcza wzbudziły znalezione wewnątrz skarbonek metalowe blaszki oklejone taśmą dwustronną, do których przyczepione były monety i banknoty. Kiedy sytuacja powtórzyła się ponownie, ksiądz postanowił ten fakt zgłosić na policję.

Policjanci po przyjeździe na miejsce i obejrzeniu zapisu z monitoringu  od razu rozpoznali sprawców. Była to para doskonale znana funkcjonariuszom, która na swoim koncie miała już wiele kradzieży. 26-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna kradli pieniądze ze skarbonek za pomocą metalowych blaszek oklejonych taśmą dwustronną, które zawieszone na sznurku wkładali przez otwór przeznaczony do wrzucania monet. Kiedy monety i banknoty przykleiły się do blaszek, wyciągali je za pomocą sznurka i zabierali zdobycz.

Jak ustalono, proceder trwał od lipca br. a sprawcy ukradli łącznie blisko 2 tys. złotych. W środę rano zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Oboje przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze 5 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, naprawienia szkody oraz pokrycia kosztów prowadzonego postępowania.

(fot. KWP W Krakowie)

Komentarze wyłączone