Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Porzuciła ciało noworodka na terenie byłych zakładów obuwniczych. Jest akt oskarżenia dla 32-latki

32-letnia kobieta, która porzuciła swoje nowo narodzone dziecko odpowie za znieważenie zwłok. Ponadto zarówno ona jak i jej partner usłyszeli zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań. Akt oskarżenia w tej sprawie trafi do Sądu.

Do zdarzenia doszło na początku marca w Gubinie. Na terenie byłych zakładów obuwniczych ujawnione zostały zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim wszczęła w tej sprawie śledztwo w kierunku ewentualnego popełnienia przestępstwa dzieciobójstwa.

Analizując posiadane informacje, policjanci dotarli do sklepu, który oferował do sprzedaży torby, identyczne jak ta, w której znajdowało się niemowlę. Następnie na podstawie zabezpieczonego monitoringu wytypowali osobę. Kryminalni dotarli do kobiety, a następnie ją przesłuchali. Kobieta zaprzeczała jakoby miało być to jej dziecko. Wyniki badań pobranego od kobiety i dziecka materiału genetycznego potwierdziły przypuszczenia policjantów, iż 32-latka jest biologiczną matką noworodka.

W czerwcu Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim z uwagi na to, że badanie biegłych wykazało, że noworodek urodził się martwy, umorzył śledztwo w kierunku dzieciobójstwa. W poniedziałek (23 września) podczas przesłuchania kobiecie zostały postawione cztery zarzuty. Zarzuca się jej znieważenie zwłok, poprzez ich porzucenie na terenie byłego zakładu obuwniczego w Gubinie. Kolejne trzy dotyczyły zeznania nieprawdy i zatajenia prawdy na okoliczności mające służyć jako dowód w prowadzonej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym za składanie fałszywych zeznań grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za znieważenie zwłok kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone