Czwartek, 23 maja 202423/05/2024

19-latek zaatakował ratownika na SOR-ze. Był pijany [foto]

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na terenie szpitalnego SOR-u zachowywał się agresywnie i wulgarnie w stosunku do udzielających mu pomocy medyków. 19-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych i lekarza.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 29 września po godz. 2.00 w nocy. Dyżurny włocławskich policjantów otrzymał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który zachowuje się agresywnie na terenie oddziału ratunkowego włocławskiego szpitala. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 19-letni mieszkaniec gminy Lubień Kujawski używał słów wulgarnych wobec personelu medycznego, zaatakował jednego z ratowników. Mimo agresji słownej i fizycznej medycy zdołali opatrzyć mu rany, po czym trafił w ręce policjantów. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 19-latka. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

Mieszkaniec gminy Lubień Kujawski uspokoił się dopiero w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych i lekarza. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone