Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Wybuch w domu jednorodzinnym. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]

W niedzielę po południu około godz. 14 w miejscowości Janówka w województwie łódzkim doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. W wyniku eksplozji 9-letni chłopiec został ciężko ranny. Podczas akcji gaśniczej, pod gruzami strażacy odnaleźli zwłoki dwóch osób.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przy ulicy Głównej w Janówce. Policjanci otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie z nożem i butlą gazową. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 28-letni mężczyzna wszedł do garażu znajdującego się na posesji i odkręcił butlę gazową doprowadzając do wybuchu.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce jako pierwsi natychmiast ruszyli do środka zawalonego budynku, który w całości był już objęty ogniem. Wiedząc, że w środku mogli znajdować się ludzie weszli do środka. Po chwili na pierwszym piętrze zauważyli poparzonego 9-letniego chłopca. Natychmiast wynieśli go z płonącego domu. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.

Na miejscu przez kilka godzin trwała akcja gaśnicza. Tuż przed godziną 22 zostały odnalezione zwłoki pierwszej z ofiar, natomiast kilka minut później drugiej osoby. Według przypuszczeń i dotychczasowych ustaleń mogą być to zwłoki 28-latka i 72-letniego mężczyzny, którzy w chwili wybuchu znajdowali się w budynku.

Policjanci po zakończonej akcji przeprowadzili oględziny z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź – Widzew.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone