Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Eksplozja niewybuchu w lesie. Dwóch saperów nie żyje, czterech jest rannych [wideo]

Do wybuchu pocisku prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej doszło wczoraj w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską. W wyniku eksplozji dwóch saperów zginęło, a czterech zostało rannych, z czego dwóch ciężko. 

Ze względów bezpieczeństwa na razie nie można dotrzeć do ciał dwóch saperów, którzy zginęli w eksplozji niewybuchu w kompleksie leśnym. Na razie niemożliwe jest też przeprowadzenie oględzin. Teren musi wcześniej zostać oczyszczony z pocisków.

Do tragedii doszło podczas usuwania pozostałości niewybuchów. Eksplozji uległ najprawdopodobniej pocisk z czasów drugiej wojny światowej, niewykluczone, że jest to granat moździerzowy. Rannych zostało sześciu saperów z Gliwic. W wyniku ciężkich obrażeń ciała dwóch zmarło, a czterech pozostałych z obrażeniami przebywa w szpitalach, stan dwóch lekarze określają jako ciężki. Ofiary śmiertelne i ranni to żołnierze 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

Na miejscu wypadku interweniowały trzy śmigłowce LPR, osiem zastępów straży pożarnej, a także pogotowie i policja. Teren wokół miejsca wybuchu jest niedostępny i strzeżony przez wojsko. Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, który przyjechał na miejsce tragedii zaapelował do okolicznych mieszkańców, żeby nie wchodzili do lasu, ponieważ wciąż znajdują się tam niebezpieczne pozostałości z okresu II wojny światowej.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone