Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Policjanci uratowali łabędzia zaplątanego w żyłkę wędkarską [zdjęcia, wideo]

Iławscy policjanci dostali zgłoszenie od mieszkańca miasta o łabędziu, który zaplątał się w żyłkę wędkarską i nie jest w stanie się samodzielnie wyswobodzić. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusze wspólnie ze zgłaszającym uwolnili łabędzia Kubusia.

Mundurowi zostali powiadomieni przez zatroskanego mieszkańca o tym, że przy ul. Chodkiewicza na brzegu Jezioraka znajduje się unieruchomiony łabędź. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie skierował na miejsce będących w pobliżu dwóch dzielnicowych. Okazało się, że wycieńczony i wygłodniały ptak zaplątany jest w wędkarską żyłkę, która skutecznie uniemożliwiła mu poruszanie się, dotarcie do wody i zdobywanie pożywienia.

Odważne i szybkie działanie policjantów wspartych przez mieszkańca miasta pozwoliło na uwolnienie łabędzia, który został rozpoznany przez mężczyznę jako Kubuś – znany lokalnym mieszkańcom i przebywający na tym terenie od pewnego czasu ptak. Krępująca łapy żyłka została przecięta, a Kubuś odzyskał wolność.(fot. Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone