Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Renault zmiażdżony po zderzeniu z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje [zdjęcia, wideo]

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło 7 października na drodze krajowej nr 5 w okolicach miejscowości Osiek, gm. Kostomłoty. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

Przed godziną 10:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 5 w okolicach miejscowości Osiek. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault otarł się z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem typu laweta, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z pojazdem ciężarowym, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł pasażer renaulta, a kierujący został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz przyczyny tragicznego w skutkach wypadku.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone