Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Narkotyki warte 1,5 miliona złotych ukryli w szpitalu [zdjęcia]

Poznańscy policjanci przechwycili narkotyki warte blisko 1,5 miliona złotych. Podejrzani ukrywali je na terenie jednego z poznańskich szpitali. Dwóch zatrzymanych decyzją sądu trafiło do aresztu.

W poniedziałek 7 października w pomieszczeniach gospodarczych jednego z poznańskich szpitali policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania magazynu, w którym przebywał 26-latek, mundurowi znaleźli sporej wielkości pakunki z narkotykami. Łącznie było to 27 kilogramów marihuany, ponad 2 kg amfetaminy oraz 5 tysięcy tabletek extazy. Wartość zabezpieczonych narkotyków to prawie 1,5 miliona złotych. Drugi z podejrzanych został zatrzymany tego samego dnia na terenie Poznania. 27-letni mężczyzna posiadał przy sobie broń palną i amunicję. 

Pomieszczenia gospodarcze na terenie placówki zostały wynajęte na podstawioną osobę tzw. „słupa”. Nikt z personelu szpitala nie miał dostępu do pomieszczeń i nie wiedział, co się w nich znajduje. 

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania broni palnej bez zezwolenia. Za popełnione przestępstwa grozi im odpowiednio 10 i 8 lat pozbawienia wolności. Obydwaj podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. 

(fot. Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone