Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Dwa wypadki na tej samej drodze. Czterech motocyklistów rannych [zdjęcia]

W niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 992 na Podkarpaciu doszło do dwóch wypadków, w których ucierpiało czterech motocyklistów. Ranni z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 10, w miejscowości Gorzyce. Drogą wojewódzką nr 992, w kierunku Nowego Żmigrodu przemieszczała się kilkuosobowa grupa motocyklistów. W miejscowości Gorzyce kolumna zmuszona była zwolnić, ponieważ jadący przed nią samochód osobowy sygnalizował zamiar skrętu. Wówczas jeden z motocyklistów nie zachował należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na znajdujący się przed nim motocykl.

W wyniku zderzenia jeden z motocyklistów, po wywróceniu się, uderzył w nadjeżdżające z naprzeciwka osobowe pojazdy. W wypadku ucierpieli trzej motocykliści. Z obrażeniami zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala.

O kolejnym wypadku dyżurny otrzymał informację około godziny 11:30.W miejscowości Kąty doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Kierujący osobowym fiatem, 83-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku motocykliście i doprowadził do zderzenia pojazdów. 33-letni kierowca jednośladu z obrażeniami został przetransportowany do jasielskiego szpitala. 

Na miejscu wypadków pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Wykonano oględziny i sporządzona została dokumentacja fotograficzna. Dokładne okoliczności zdarzeń będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. 

(fot. KPP Jasło)

Komentarze wyłączone