Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Kręcił „bączki” uwiązanym na smyczy kundelkiem. Zareagowali świadkowie

33-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, który znęcał się nad psem usłyszał zarzuty. Mężczyzna będąc na spacerze, kręcił „bączki” uwiązanym na smyczy kundelkiem. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Informację o znęcaniu się nad psem policjanci otrzymali 2 października. Zgłaszający, jadąc swoim autem drogą krajową nr 15, w miejscowości Brzostów, zauważył mężczyznę, który smyczą bił psa. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

Mundurowi zastali właściciela psa oraz zgłaszającego i kierowcę innego auta. Okazało się, że świadkowie widzieli jak agresywny mężczyzna bił psa i trzymając zwierzę na smyczy, kręcił nim „bączki” w powietrzu. Gdy jeden z mężczyzn zwrócił uwagę właścicielowi o niewłaściwym traktowaniu ważącego ok. 3 kg. kundelka, ten stał się agresywny wobec kierowcy. Na szczęście obaj kierowcy obezwładnili agresora i przekazali w ręce policji.

Zwierzę trafiło pod opiekę matki właściciela. 33-letniemu mieszkańcowi gminy Jaraczewo, śledczy przedstawili zarzut znęcania się nad psem, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone