Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Kompletnie pijana wiozła do szkoły dwoje dzieci, po drodze doprowadziła do kolizji [zdjęcia]

Spowodowała kolizję i nie czekając na policjantów zabrała dzieci z auta, by pieszo odprowadzić je do szkoły. Jak się wkrótce okazało kobieta była kompletnie pijana. Nieodpowiedzialna matka trzeźwiała w policyjnym areszcie. Usłyszała już zarzuty.

W poniedziałek rano policjanci zostali poinformowani, że w centrum Brześcia Kujawskiego doszło do zderzenia się dwóch pojazdów marki Opel. Sprawcą kolizji okazała się 31-letnia mieszkanka gminy Brześć Kujawski. Kobieta, wyjeżdżając z parkingu pod sklepem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem 18-latkowi. W wyniku zderzenia prawidłowo poruszające się auto uderzyło w pobliski budynek, naruszając jego elewację. 31-latka po zdarzeniu, zabrała dzieci, które podróżowały z nią w aucie i pieszo poszła z nimi do szkoły.

31-latka oświadczyła, iż wiozła dwoje małych dzieci do szkoły i żeby się nie spóźniły po całym zdarzeniu poszła z nimi pieszo. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety, okazało się, ze miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i przewieźli do komendy. 

Mundurowi pojechali też do wskazanej szkoły, gdzie ustalili, które z dzieci brały udział w zdarzeniu. Do maluchów w wieku 7 i 4 lata wezwano karetkę. Załoga pogotowia ratunkowego nie stwierdziła u nich obrażeń. O zdarzeniu poinformowany został także ojciec dzieci, który zobowiązał się do opieki nad nimi.

Nieodpowiedzialna matka noc spędziła w policyjnym areszcie. Usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Dodatkowo, odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo mając obowiązek opieki nad nimi. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. 

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska)

Jeden komentarz