Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

15-latek spowodował wypadek na motorowerze. Pasażer jest w ciężkim stanie [foto]

15-latek bez zgody rodziców i uprawnień do kierowania wsiadł na motorower, a na przejażdżkę zabrał ze sobą kolegę. W pewnym momencie młody kierowca stracił panowanie nad jednośladem i się przewrócił. W wyniku zdarzenia 15-letni pasażer doznał ciężkich obrażeń ciała i został przewieziony do Centrum Zdrowia Dziecka.

Wczoraj o 19.40 policjanci z drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Hożej. Na miejscu zastano kierującego jednośladem oraz pasażera. Obecni też byli rodzice 15-latków. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący simsonem jadąc w kierunku ulicy Szybowej najechał na próg zwalniający, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, przewracając go na prawy bok.

Okazało się, że chłopak nie posiada uprawnień do prowadzenia motoroweru a pojazd ma nieważne badania techniczne. Rodzice nie wiedzieli,że wyjechał nim z domu. Pasażer pojazdu w chwili zdarzenia znajdował się za kierującym i nie posiadał kasku ochronnego. Z uwagi na ciężkie obrażenia głowy został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Kierowca z ogólnymi potłuczeniami przebywa na obserwacji w rybnickim szpitalu. Był trzeźwy. Okoliczności i przebieg tego zdarzenia będą teraz wyjaśniać wodzisławscy śledczy.

(fot. KPP w Wodzisławiu Śląskim)

Komentarze wyłączone