Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Dla zabawy ukradli i rozbili dwa samochody [zdjęcia]

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali dwóch 19-letnich mieszkańców Kęt. Nastolatkowie są podejrzani o krótkotrwałe użycie i uszkodzenie dwóch pojazdów oraz kradzież elektronarzędzi.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w nocy z 9 na 10 października. Dwóch 19-latków z terenu parkingu przy ulicy Kościuszki w Kętach skradło autolawetę marki Ford Transit, którą następnie uderzyli w ogrodzenie jednej z posesji w Nowej Wsi. Po chwili nastolatkowie skradli kolejny samochód, tym razem marki Ford S-Max, którym podejrzani najprawdopodobniej uderzyli w krawężnik, a następnie uszkodzony pojazd z oderwanym kołem porzucili na terenie Kęt.

W niedzielne przedpołudnie 13.10 kryminalni zapukali do mieszkań podejrzanych 19-latków. Jak się okazało obaj mieli widoczne obrażenia ciała (urazy rąk i nóg), których doznali podczas uderzenia lawetą w ogrodzenie.  Ponadto w trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze odnaleźli elektronarzędzia, które zostały skradzione  z jednego z pojazdów.  Zatrzymani  trafili do komisariatu, gdzie zostały im przedstawione zarzuty któtkotrwałego użycia pojazdów, uszkodzenia mienia oraz kradzieży elektronarzędzi.

Policjanci ustalili również, że nastolatkowie skradli pojazdy, aby sobie pojeździć  „dla zabawy”, w trakcie której rozbili samochody.  Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(fot. Policja Małopolska)

Jeden komentarz

  1. teraz właścieciele samochodów dla zabawy powinni roztrzaskać debilom puste łby:-)