Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Pijany kierowca potrącił policjantkę. Podczas pościgu padły strzały [zdjęcia]

Do groźnego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek w Czerwionce-Leszczynach. Policjanci zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli i potrącił interweniującą policjantkę. 28-latek miał w organizmie 1 promil alkoholu, dodatkowo miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Patrol rybnickiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie zauważył volkswagena golfa, którego kierujący popełnił wykroczenie. Pojazd nie zatrzymał się do kontroli i ruszył do ucieczki. Kierowca poruszał się z dużą prędkością i popełniał szereg wykroczeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pewnym momencie zatrzymał się po uderzeniu w znak drogowy. Wtedy też doszło do potrącenia policjantki, która wysiadła z radiowozu i próbowała zatrzymać kierowcę. Mundurowi oddali strzały w kierunku pojazdu. Pomimo tego kierowca ruszył do dalszej ucieczki.

Pościg przeniósł się na teren Żor, gdzie do działań włączyli się miejscowi policjanci. Finalnie przy współpracy mundurowych z Rybnika i Żor zatrzymano 28-letniego kierowcę golfa oraz 36-letniego pasażera. Obaj byli pijani.

Mężczyźni zostali zatrzymani. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd. 28-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn oprócz 1 promila w organizmie, posiadał również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Był to kolejny raz, kiedy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez rybnickich śledczych. Na szczęście mundurowi, którzy interweniowali odnieśli niegroźne dla życia obrażenia.

(fot. Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. powinni odstrzelić śmiecia na miejscu