Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024

Potrącił rowerzystę i odjechał. Zwłoki mężczyzny zauważyli grzybiarze [zdjęcia, wideo]

Zwłoki mężczyzny, które leżały przy drodze w lesie znalazło starsze małżeństwo. Rowerzysta został śmiertelnie potrącony przez samochód. Podejrzanym jest zatrzymany 29-latek. Za ucieczkę z miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Zwłoki 64-latka zauważyło małżeństwo, które 18 października wybrało się na grzyby. Mężczyzna leżał przy drodze W137 niedaleko miejscowości Siercz w gminie Trzciel. O zdarzeniu powiadomiono policjantów, którzy natychmiast udali się na miejsce. Przy zwłokach znajdował się uszkodzony rower, który najprawdopodobniej należał do mężczyzny.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że kilka dni wcześniej mogło dojść do zdarzenia komunikacyjnego, a sprawca oddalił się z miejsca i nie udzielił pomocy poszkodowanemu.

Mundurowi ustalili dane pojazdu, jego właściciela i osobę, która w tym dniu kierowała busem. 29-latek z powiatu grodziskiego został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony na policyjnym parkingu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone