Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Czołowe zderzenie ciężarówki i auta osobowego. Dwóch kierowców poważnie rannych [zdjęcia]

Do wypadku doszło dzisiaj po południu na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Przeczów w powiecie staszowskim. Samochód ciężarowy zderzył się tam z osobową lancią. Kierowcy obu pojazdów zostali poważnie ranni. Jednego z mężczyzn przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR.

W wyniku zderzania ciężarowej scanii przewożącej jabłka i samochodu osobowego marki Lancia, obaj kierowcy zostali zakleszczeni w rozbitych pojazdach. Konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego, by wykonać dostęp do poszkodowanych. Uwalnianie obu osób odbywało się w tym samym czasie. Ciężko ranny 63-letni kierujący osobówką został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Do szpitala trafił także kierowca ciężarówki.

Po zderzeniu samochody znalazły się w rowach po przeciwnych stronach drogi. Kabina ciężarówki została poważnie uszkodzona, zaś owoce wysypały się z naczepy na jezdnię.

Droga krajowa nr 79 w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują ruch na objazd przez Wilkową, Zrębin, Połaniec.

(fot. KPP Staszów)

Komentarze wyłączone