Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

15-latek w brutalny sposób zabił trzy szczeniaki. Nagranie z egzekucji wrzucił do sieci [wideo]

15-latek z gminy Mińsk Mazowiecki z premedytacją zabił trzy szczeniaki, strzelając do nich z wiatrówki. Bestialski czyn nagrał telefonem komórkowym, a wideo umieścił w sieci. 15-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Do sprawy został też zatrzymany 86-latek, który miał podżegać 15-latka do opisywanego zdarzenia.

W minioną niedzielę policjanci zostali wezwani do miejscowości Nowe Osiny w gminie Mińsk Mazowiecki, gdzie pracownicy pogotowia dla zwierząt oraz jednej z fundacji odnaleźli trzy martwe szczeniaki. Z relacji zgłaszających wynikało, że w internecie pojawił się film, na którym widać, jak młody człowiek strzela z wiatrówki do szczeniaków, po czym je zakopuje.

Pracownicy pogotowia dla zwierząt oraz fundacji ustalili miejscowość, w której doszło do zdarzenia i odnaleźli miejsce, w którym były zakopane trzy szczeniaki z ranami postrzałowymi na głowie. O sprawie powiadomili policję.

Policjanci potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce odnalezienia martwych szczeniąt. Na miejscu interwencji obecny był 15-latek oraz jego matka. Podejrzewany został zatrzymany i umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka w Warszawie.

W domu 15-latka ujawniono dwie sztuki broni typu wiatrówka, pudełko ze śrutem, telefon komórkowy, tablet. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nagranie z zarejestrowanym zdarzeniem zabicia psów. Nieletni usłyszał zarzut z art. 35 ust.2 ustawy o ochronie zwierząt i przyznał się do zarzucanego czynu. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zdecydował o umieszczeniu 15-latka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Ponadto, w ramach czynności procesowych w tej sprawie policjanci zatrzymali 86-letniego mężczyznę, podejrzewanego o podżeganie do opisywanego zdarzenia. Zebrany materiał dowodowy umożliwił przedstawienie 86-latkowi z gminy Mińsk Mazowiecki dwóch zarzutów karnych: podżegania do zabicia psów oraz znęcania się nad dwoma innymi psami. Podejrzany przyznał się do tych czynów i odpowie za nie przed sądem. Prokurator zastosował wobec 86-latka dozór Policji. Psy, nad którymi się znęcał, zostały mu odebrane.

(fot. screen, wideo Pogotowie dla Zwierząt)

Komentarze wyłączone