Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Mrożący krew w żyłach film opublikowała pomorska policja [wideo]

Policjanci pomorskiej drogówki opublikowali film, który jest komplikacją niebezpiecznych zachowań na drodze, które zostały zarejestrowane przez uczestników ruchu. Dzięki nagraniom udało się ukarać piratów drogowych.

Nagranie trafiło do sieci w związku z akcją „Stop agresji drogowej”. Na filmikach widać jak lekceważenie podstawowych przepisów przez kierowców o mały włos nie doprowadza do tragedii na drodze. W całym zeszłym roku na skrzynkę pomorskiej policji przysłano 538 nagrań. W tym roku jest ich już ponad 850. na filmikach widać jak piraci drogowi nie stosują się do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzają przed przejściem dla pieszych lub stwarzają zagrożenie jazdą pod prąd.

Kierowcy muszą mieć świadomość, że nawet brak patrolu policji nie zwalnia z konieczności przestrzegania przepisów. Na biurka policjantów trafiają najczęściej sprawy dotyczące niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania oraz wykroczenia wobec pieszych. W przypadku rażących wykroczeń policjanci nie nakładają mandatu karnego, lecz kierują wniosek o ukaranie do sądu, który może nawet zatrzymać uprawnienia do kierowania pojazdem oraz orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – mówi Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

(fot. screen wideo Pomorska Policja)

Komentarze wyłączone