Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Piłą do cięcia betonu przeciął rurę instalacji gazowej. Był nietrzeźwy [zdjęcia]

39-letni pracownik firmy remontowej podczas wykonywania prac budowlanych na jednej z buskich ulic, piłą do cięcia betonu przeciął rurę instalacji gazowej. Na szczęście nie doszło do eksplozji. Jak się okazało mężczyzna pracę wykonywał będąc nietrzeźwym.

Dziś przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju dostał zgłoszenie o uszkodzeniu instalacji gazowej. Do zdarzenia miało dojść podczas remontu jednej z buskich ulic. Ze względu na wyczuwalny zapach gazu i zagrożenie wybuchem na miejsce pilnie pojechał policyjny patrol i pracownicy pogotowia gazowego.

Na miejscu okazało się, że 39-letni pracownik firmy wykonującej prace remontowe, podczas przygotowania podłoża pod nowo układany chodnik, piłą do cięcia betonu przeciął rurę instalacji gazowej. Na jego szczęście i mieszkańców ulicy nie doszło do eksplozji.

Mężczyzna pracę wykonywał znajdując się w stanie nietrzeźwości. Policjanci podczas badania ustalili, że w organizmie 39-latka było 0,6 promila alkoholu. Likwidacją uszkodzenia zajęli się pracownicy Pogotowia Gazowego.     

Kodeks wykroczeń za podjęcie czynności zawodowych w stanie po spożyciu alkoholu przewiduje karę grzywny nawet do 5000 zł.   

(fot. Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone