Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Tragiczny wypadek w Małopolsce. Cztery osoby nie żyją [zdjęcia]

Cztery osoby nie żyją, a jedna została ciążko ranna w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, do którego doszło dzisiaj po południu w miejscowości Niegardów-Kolonia w Małopolsce.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki BMW, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce doprowadzając do zderzenia pojazdów.

W wyniku wypadku pięć osób zostało zakleszczonych w rozbitym BMW. Strażacy przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych wykonywali dostęp do poszkodowanych. Niestety, pomimo reanimacji cztery osoby poniosły śmierć na miejscu. Piąta osoba w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ofiary to kierujący BMW 57-letni mężczyzna oraz troje pasażerów tj. mężczyzna w wieku 58 lat i dwie kobiety w wieku 65 i 45 lat, wszyscy byli mieszkańcami pow. brzeskiego. W wyniku wypadku ciężkich obrażeń ciała doznała czwarta pasażerka pojazdu BMW, 20-letnia mieszkanka pow. proszowickiego, która śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Krakowie.

29 letni kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy. Został również zabrany do szpitala.  

(fot. Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone