Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Zabił szczeniaki za pomocą metalowej rurki. Był pijany [foto]

Dzięki reakcji przypadkowych świadków, policjanci zatrzymali 48-latka podejrzanego o zabicie dwóch szczeniaków. Mężczyzna uśmiercił psy za pomocą metalowej rurki. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 października w Dąbrowie. Pracownicy ochrony w trakcie pracy zwrócili uwagę na sąsiednią posesję, skąd dochodziły niepokojące odgłosy. Zauważyli tam mężczyznę, który wymachiwał metalową rurką i słyszeli skowyt zwierzęcia. Jak się później okazało, na posesji doszło do uśmiercenia dwóch szczeniaków rasy mieszanej w wieku około trzech miesięcy.

Sprawca został zatrzymany nieopodal miejsca, gdzie znaleziono martwe zwierzęta. 48-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego w chwili zatrzymania miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zabicia dwóch szczeniąt. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy. Jak  ustalono, właścicielka piesków nie wiedziała o tej sprawie. Decyzją prokuratury 48-latek został oddany pod dozór policyjny.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone