Niedziela, 01 sierpnia 202101/08/2021

Jedna osoba nie żyje, a kilkanaście jest rannych, po zderzeniu autobusu i samochodu osobowego [zdjęcia]

Jedna osoba nie żyje, a kilkanaście zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kołaki niedaleko Ostrołęki.

Jak wynika ze wstępnych informacji, kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc od strony Ostrołęki, z nieznanych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z autobusem, którym kierował 48-letni mieszkaniec Białegostoku. W wyniku zderzenia autobus, którym podróżowało ok. 25 osób zjechał na pobocze i przewrócił się na bok.

W wyniku zderzenia pojazdów, kierowca audi poniósł śmierć na miejscu. Pasażerka samochodu osobowego była reanimowana i z ciężkimi obrażeniami została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. W audi podróżowało także dwoje dzieci w wieku 2 i 9 lat. Zostały one przetransportowane do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie oczekują na odebranie przez krewnych.  11 pasażerów autobusu zostało rannych i trafiło do szpitala.

Droga krajowa w rejonie zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

(fot. eostroleka.pl)

Komentarze wyłączone