Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Jedna osoba nie żyje, sześć jest rannych [zdjęcia, wideo]

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności wypadku, do którego w sobotę, 26 października na drodze wojewódzkiej nr 432 w miejscowości Łuszkowo. W wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a sześć zostało rannych, w tym jedna ciężko.

Jak wstępnie ustalono, kierujący busem marki Mercedes jadąc od Zbęch, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Jerki, 46-letniemu kierowcy osobowego volkswagena doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Siła zderzenia była tak duża, że z busa wypadł silnik, oba pojazdy zatrzymały się na polu, a mercedes przewrócił się na bok. Busem podróżowało 6 osób (trzy kobiety i trzech mężczyzn).

W wyniku odniesionych obrażeń, 55-letnia pasażerka busa poniosła śmierć na miejscu. Drugą pasażerkę mercedesa w ciężkim stanie przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Lesznie. Pozostałych czterech uczestników zdarzenia, w tym także kierowcę volkswagena z obrażeniami przewieziono do szpitali karetkami pogotowia.

Jak ustalili policjanci, kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

(fot. Kościan112, wideo YT eKościan e Kościan)

Komentarze wyłączone