Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Pędził 185km/h bez uprawnień i pod wpływem narkotyków [wideo]

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali pirata drogowego, który rozpędził swoje audi do prędkości 185 km/h. Kierowca jadący bez uprawnień dodatkowo prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

W miniony piątek policjanci tarnowskiej grupy SPEED zarejestrowali kierowcę osobowego audi (słowackie numery rejestracyjne), który poza terenem zabudowany na drodze wojewódzkiej rozpędził się do prędkości niemal 190 km/h. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci ruchu drogowego kilka kilometrów dalej w Łukanowicach. 49-letni tarnowianin świadomy popełnionego wykroczenia przyjął 500-złotowy mandat karny, a do jego konta policjanci dopisali 10 punktów karnych.

To jednak nie koniec kłopotów tarnowskiego kierowcy. Sprawdzenia w bazach danych wskazało, że decyzją administracyjną zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania. Na domiar złego badanie na zawartość środków odurzających wskazało obecność substancji psychoaktywnych. Kierowca musi się liczyć z możliwością wszczęcia postępowania za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających z chwilą uzyskania wyników badania krwi.

Komentarze wyłączone