Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Puma sieje postrach na Śląsku. Zwierzę było widziane pod Bieruniem [wideo]

Pod koniec września z prywatnej hodowli w Pszczynie miały uciec dwie pumy. Od tego czasu trwają poszukiwania dzikich kotów. Okoliczni mieszkańcy żyją w strachu. Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie, na którym kierowca zauważył zwierzę przypominające pumę, przed którą ostrzegają lokalne władze. Okazuje się, że to kolejne tego typu zgłoszenie w ostatnim czasie.

Puma z Pszczyny przemieściła się do powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Najpierw była widziana w Chełmie Śląskim, a we wtorek w Bieruniu. Drapieżnika miał zauważyć jeden z kierowców w Tychach. Powiadomił policję, jednak funkcjonariuszom nie udało się znaleźć drapieżnika.

Lokalne władze wydały w ten sprawie ostrzeżenie:

„21 października do Urzędu Gminy wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, iż 10 października w Małym Chełmie jeden z mieszkańców zauważył duże zwierzę przypominające pumę. O zdarzeniu zostało poinformowane m.in. Nadleśnictwo Katowice, Powiatowy inspektorat Weterynarii w Tychach oraz Koło Łowieckie „Łabędź”w Bieruniu.

W związku z tym, do czasu wyjaśnienia zdarzenia, zalecamy ostrożność przy wchodzeniu do lasów i poruszaniu się w przestrzeniach otwartych (łąki,pola). W razie zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112″ – czytamy na stronie Urzędu Gminy Chełm Ślaski.

To kolejne oficjalne ogłoszenie, świadczące o tym, że na terenach województwa śląskiego może przebywać puma. Pod koniec września podobne ostrzeżenie pojawiło się ze strony ratusza w Pszczynie:

„W związku z podejrzeniem, że na terenie gminy Pszczyna widziano zwierzę przypominające pumę, prosimy mieszkańców, aby zachowali ostrożność i do czasu wyjaśnienia sprawy nie udawali się do lasu i na otwarte przestrzenie. Ostatni raz zwierze widziano na terenie Piasku. W przypadku zaobserwowania zwierzęcia prosi się o natychmiastowy kontakt z policją bądź strażą miejską pod nr tel 32 210 43 73 (dyżur całodobowy)”

Jeden z kierowców nagrał kamerą samochodową rzekomą pumę:

(fot. sccren Facebook wideo Bieruń – Sprawy z Twojego miasta)

Komentarze wyłączone