Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Pijany 19-latek doprowadził do wypadku, w którym zginął 17-latek [zdjęcia]

Policjanci ustalili sprawcę tragicznego wypadku, do którego doszło 1 listopada w Starej Kiszewie. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nastolatek wkrótce usłyszy zarzuty, o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 12 lat pozbawiania wolności.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat zjechał z drogi i dachował. Autem podróżowało trzech nastolatków. W wyniku zdarzenia dwóch 19-latków i 17-latek wypadli z pojazdu. 17-latek został przygnieciony przez volkswagena. Niestety, nie udało się go uratować.

Dwaj 19-latkowie zostali przewiezieni do szpitala. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Obaj byli nietrzeźwi. Policjanci ustalili, że w chwili wypadku za kierownicą pojazdu znajdował się 19-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego.

Szczegółowe badanie laboratoryjne wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca obecnie przebywa pod opieką lekarską i jest pilnowany przez policjantów. W niedługim czasie usłyszy zarzuty, o jego losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawiania wolności.

(fot. Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone