Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

„Pożyczył” motocykl z zakładu mechanicznego i uciekał przed policją [wideo]

Policjanci zatrzymali 24-latka, który próbował uniknąć policyjnej kontroli i uciekał przed patrolem. Mężczyzna w trakcie pościgu nie opanował jednośladu na wzniesieniu i przewrócił się. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.

Do zdarzenia doszło w nocy 26 października ok. godz 2:30 na ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy. Patrol drogówki postanowił zatrzymać do kontroli drogowej dwóch motocyklistów, którzy mieli podgięte tablice rejestracyjne w pojazdach uniemożliwiające ich odczytanie.

W momencie gdy mundurowi zbliżyli się do kierowców jeden z nich nagle przyspieszył. Policjanci zmierzyli mu prędkość. Okazało się, że motocyklista jechał z prędkością 116km/h nie reagując na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu.

Po chwili kierujący jednośladem nie sygnalizując skrętu w lewo, skręcił w ulicę Gnieźnieńską. Tam, motocyklista wjeżdżając na wzniesienie drogi, na oznakowanym przejściu dla pieszych, przed skrzyżowaniem z ulicą Kcyńską, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się.

Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało pojazd, którym się poruszał nie należy do niego. 24-latek tłumaczył policjantom, że zabrał motocykl z zakładu mechanicznego, w którym pracuje bez zgody właściciela.

Co więcej, w trakcie sprawdzania w policyjnej bazie okazało się, że kierujący nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl nie ma ważnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Mundurowi elektronicznie zatrzymali dowód rejestracyjny od kawasaki oraz sporządzili pismo do funduszu gwarancyjnego. 24-latek trafił do policyjnego aresztu gdzie usłyszał zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo podejrzany będzie odpowiadać przed sądem za wykroczenia, których dopuścił się podczas jazdy.

(fot. wideo Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone