Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Szaleńczy pościg za kierowcą volkswagena zakończony upadkiem ze skarpy. 25-latek był poszukiwany 2 listami gończymi [wideo]

25-letni kierowca volkswagena po popełnieniu wykroczenia, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał w kierunku Starachowic przed ścigającym go radiowozem. Jego brawura dobiegła końca, gdy stoczył się ze skarpy. Funkcjonariusze nie zatrzymali mu jednak prawa jazdy… bo go w ogóle nie posiadał. Ponadto uciekinier znajdował się pod wpływem środków odurzających i okazał się poszukiwany dwoma listami gończymi.

Wczoraj tuż przede godziną 16 stróże prawa ze skarżyskiej drogówki przystąpili do kontroli drogowej sprawcy wykroczenia. Kierujący volkswagenem nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przekroczył dozwoloną prędkość. 25-latek postanowił jednak, że nie podda się kontroli i nie reagując na sygnały świetlne oraz dźwiękowe zaczął uciekać.

Policjanci rozpoczęli pościg, który swój początek miał w miejscowości Mostki, a zakończył się w Starachowicach. Podczas ucieczki pirat drogowy spowodował kilka kolizji i szereg innych wykroczeń. W pewnym momencie wykonując manewr skrętu, volkswagen stoczył się ze skarpy na jednym ze starachowickich skrzyżowań.

Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, które kierującego wraz z towarzyszącą mu młodą kobietą przewiozło do miejscowego szpitala. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany dwoma listami gończymi do ponad 1,5 rocznej odsiadki za wcześniejsze przewinienia. 25-latek znajdował się po zażyciu środków odurzających.  

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto mężczyzna poniesie konsekwencje wykroczeń, które popełnił.

(fot. wideo Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone