Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Urządzili nielegalne wyścigi we Wszystkich Świętych [zdjęcia]

We Wszystkich Świętych większość z nas odwiedzała groby zmarłych, jednak pewna grupa młodych miłośników motoryzacji postanowiła spędzić ten czas zupełnie inaczej. Wieczorem 1 listopada w okolicach cmentarza w Wojniczu zebrała się grupa kilkuset osób oraz blisko setka samochodów. Miały tam się odbyć nielegalne wyścigi. Na miejsce natychmiast wysłano patrole drogówki.

Po przyjeździe w rejon cmentarza funkcjonariusze zastali około setki zaparkowanych pojazdów znajdujących się przy murach cmentarza i obwodnicy Wojnicza, oraz drugie tyle widzów, którzy mieli oglądać wyścigi, których strat przewidziano na starym, 300-metrowym odcinku drogi krajowej numer 4 w Łukanowicach.

Uczestnicy wyścigu zajęli pozycje na drodze dojazdowej. Wszystko wskazywało na to, że nieodpowiedzialni ludzie postanowili wykorzystać wolny dzień na niezdrową i niebezpieczną rywalizację. Na widok policjantów zebrani najwyraźniej postanowili zmienić swoje plany, ponieważ zaczęli wracać do swoich pojazdów, zaś kierowcy ustawieni do startu, próbowali bezskutecznie zawrócić i zbiec.

Na mecie wyścigów policjanci zastali leżący w rowie samochód. Właściciel auta został przebadany za zawartość alkoholu i narkotyków i ukarany wysokim mandatem. Mundurowi skontrolowali pozostałe samochodu i wylegitymowali uczestników zbiegowiska. Na końcu sprawdzili sąsiedni teren, aby upewnić się, że nie doszło do zgrupowania się osób w innym miejscu.

(fot. Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone