29-latek pobił i podpalił kobietę. Grożą mu 3 lata więzienia [foto] 08:26 06-11-2019

Policjanci zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o pobicie i podpalenie 35-latki. Zakrwawioną kobietę z poparzonymi nogami i częściowo bez odzieży zauważyli mundurowi patrolujący stare miasto w Mielcu.
Kobieta była zakrwawiona, miała obrażenia głowy i poparzone nogi. Na pomoc wezwano karetkę pogotowia. Ranna z oparzeniami 2 i 3 stopnia trafiła do szpitala.
Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej, do miejsca gdzie gromadzą się bezdomni, przyszedł mężczyzna i pobił przebywającą tam 35-latkę, a następnie za pomocą łatwopalnej substancji podpalił. Dzień wcześniej kobieta spożywając alkohol z 29-latkiem, miała mu ukraść pieniądze.
Policjanci po kilku godzinach odnaleźli sprawcę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia 35-latki. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
(fot. Policja Podkarpacka)
Komentarze wyłączone