Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Byk wpadł do szamba. Zwierzę uratowali strażacy [zdjęcia]

W poniedziałek strażacy z OSP Frombork i PSP Braniewo interweniowali w miejscowości Garbina w woj. warmińsko-mazurskim. Ok. godz. 10:00 wpłynęło zgłoszenie o byku, który wpadł do szamba. 

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali byka uwięzionego wewnątrz murowanego szamba. Zwierzę z uwagi na wysokość ścian zbiornika nie było w stanie samodzielnie wydostać się na zewnątrz.

Ratownicy zabezpieczyli byka, usunęli fragment ogrodzenia szamba oraz odpompowali część wody, która zalegała wewnątrz zbiornika.

Dzięki użyczeniu przez jednego z sąsiadów koparko-ładowarki strażakom udało się wykonać wyjście dla zwierzęcia. Następnie przy wykorzystaniu liny, węża strażackiego oraz koparko-ładowarki wydobyto byka na zewnątrz.

Jak relacjonowali strażacy:

Akcja była trudna i wymagała sporo siły jak również precyzji, bo ratownicy musieli bardzo uważać, by nie poranić zwierzaka. Byk po wydobyciu został wypuszczony na pobliskie pole. Wspólne działanie strażaków i mieszkańców pozwoliło uratować zwierzaka. Ta akcja to kolejny przykład z jak różnorodnymi zadaniami muszą się mierzyć w swojej pracy strażacy.

(fot. PSP Braniewo)

Komentarze wyłączone