Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Wypadek z udziałem trzech ciężarówek na A1. Jedna osoba ranna [zdjęcia]

Do wypadku doszło na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Wodzinek. Prawdopodobnie podczas omijania ciężarowy DAF zderzył się z dwoma nieprawidłowo zaparkowanymi na pasie awaryjnym zestawami pojazdów. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala.

Wczoraj przed godz. 21:00 służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na autostradzie A1 w kierunku północnym na wysokości miejscowości Wodzinek w  gminie Tuszyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 48-letni kierujący samochodem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą, podczas omijania nieprawidłowo zaparkowanych na pasie awaryjnym dwóch zestawów ciężarowych nie zachował bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami.

DAF uderzył w zaparkowany ciągnik mercedes z naczepą, którym kierował 60-latek, po czym uderzył w kolejny zaparkowany na tym pasie ciągnik volvo z naczepą, którym kierował 43-latek. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący pojazdem marki DAF doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu służby pracowały całą noc, a utrudnienia w ruchu trwały do rana. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać funkcjonariuisze z Komisariatu Policji w Tuszynie.

(fot. Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone