Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024

Po zderzeniu dwóch ciężarówek na jezdnię wylał się płynny asfalt. Droga krajowa nr 1 jest zablokowana [zdjęcia]

W piątek rano na drodze krajowej nr 1 pomiędzy miejscowością Łochynia a Kościelec na wysokości Madalina doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. W jednym z pojazdów doszło do rozszczelnienia naczepy. W wyniku tego płynny asfalt, który przewoziła ciężarówka rozlał się na drogę. Wciąż trwa usuwanie skutków zdarzenia.

Dziś po godz. 6.00 na drodze krajowej DK-1 doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych marki Scania. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca pojazdu Scania nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył pojazdu poprzedzającego marki Scania przewożącego masę.

W wyniku tego zderzenia w pojeździe, który przewoził płynny asfalt, nastąpiło rozszczelnienie naczepy i masa bitumiczna rozlała się na drogę.

Droga w obu kierunkach jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy: w kierunku do Częstochowy w miejscowości Łochynia skręcamy w prawo do Mykanowa, dalej do Częstochowy, natomiast w kierunku do Łodzi skręcamy w miejscowości Kościelec w prawo, droga do Radomska i dalej DK-1 do Łodzi. Utrudnienia w ruchu potrwają do kilku godzin.

(fot. nadesłane Franek – dziękujemy!)

Komentarze wyłączone