Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Dwie osoby zginęły w pożarze domu pod Tarnowem [zdjęcia]

Kobieta i mężczyzna zginęli w pożarze domu jednorodzinnego, do którego doszło w piątek wieczorem w miejscowości Radlna w pow. tarnowskim.

Około 22.30 strażacy otrzymali informację o pożarze. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce służb ogniem objęty był cały dach, a płomienie wydobywały się przez okna budynku. Od mieszkańców miejscowości uzyskano informację, że wewnątrz mogą znajdować się dwie osoby.

Strażacy weszli z kamerą termowizyjną. Podczas przeszukiwania korytarza zawalił się jednak strop nad kuchnią. Wejście do dalszych pomieszczeń było więc zbyt ryzykowne.

Po ugaszeniu pożaru rozpoczęto przeszukiwanie pogorzeliska. W domu znaleziono ciało 65-letniego mężczyzny i 68-letniej kobiety.

Jedno ciało zostało całkowicie spalone, a drugie częściowo zwęglone. Nagromadzone było w pomieszczeniach bardzo dużo materiałów łatwopalnych – odzież, kartony, stare meble – informowali strażacy.

Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Akcja trwała niemal sześć godzin. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. OSP Radlna)


Komentarze wyłączone