Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024

Szczotką przytrzymywał lusterko jadąc autobusem pełnym ludzi [wideo]

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli autobus, którego kierowca szczotką przytrzymywał boczne lusterko pojazdu. 48-latek w rażący sposób złamał też kilka innych przepisów, narażają życie kilkudziesięciu osób, które przewoził. Wszystko zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora.

Mundurowi zwrócili uwagę na kierującego autobusem, który co chwilę otwierał okno i regulował lusterko zewnętrzne, kontynuując jazdę, pomimo znacznego natężenia ruchu. Po chwili 46-latek, wykonując manewr skrętu na rondzie pojechał „pod prąd”. Następnie zignorował znak STOP ustawiony przy oznakowanym przejeździe kolejowym.

Jak się okazało, nie było to ostatnie, skrajnie niebezpieczne zachowanie kierowcy autobusu, który na pokładzie miał kilkudziesięciu pasażerów. W pewnej chwili mężczyzna otworzył okno i szczotką na długim kiju przytrzymywał lusterko zewnętrzne, aby móc kontynuować i tak już skrajnie niebezpieczną jazdę.

Wówczas policjanci zatrzymali autobus do kontroli. Okazało się, że podróżują nim pracownicy jednej z podwrocławskich film. W związku z uszkodzeniami, jakie posiadał autobus, funkcjonariusze zatrzymali jego dowód rejestracyjny.

Kierowca został ukarany mandatami na łączną kwotę 1000 złotych, 8 punktami karnymi, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a także zakazem dalszej jazdy. Pasażerowie musieli poczekać na autobus zastępczy, który bezpiecznie zawiózł ich do miejsca pracy.

(fot. wideo Policja Wrocław)

Komentarze wyłączone