Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024

Ominął pojazd przed przejściem dla pieszych, o mały włos nie doprowadził do tragedii [wideo]

Policjanci ustalili kierującego pojazdem, który ominął pojazd tuż przed przejściem dla pieszych i mały włos nie doprowadził do potrącenia znajdujących się na pasach dwóch dziewczynek. 28-letni Ukrainiec stracił prawo jazdy, a policjanci skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu. Grozi mu kara grzywny nawet 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpłynęło zgłoszenie wraz z materiałem video, dotyczące poważnego wykroczenia, którego dopuścił się kierujący volkswagenem w Płocku na ul. Kolegialnej. Na zarejestrowanym nagraniu udostępnionym przez Komunikację Miejską w Płocku, widać jak kierujący volkswagenem omija pojazd, który zatrzymał się na prawym pasie jezdni w celu ustąpienia pierwszeństwa dzieciom znajdującym się na przejściu i z impetem przejeżdża przez przejście. Kilkanaście centymetrów dzieliło od tragedii.

Mundurowi ustalili kierującego volkswagenem. Był nim 28-letni obywatel Ukrainy, który w piątkowe popołudnie usłyszał w płockiej komendzie zarzut, za który grozi mu kara grzywny do 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia, za które policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

(fot., wideo KMP Płock)

2 komentarze

  1. Zabrać prawoajzdy, ukrać i deportować na „Ukrainu”. Po co on nam tu?

  2. Przed przejściem dla pieszych należało by zdjać rolki z nóg.