Piątek, 17 września 202117/09/2021

Wystrojeni w domowej roboty kominiarki kradli wszystko co wpadło im w ręce [foto]

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże i włamania. Mężczyźni wystrojeni w kominiarki zrobione z rękawów od swetra kradli wszystko co było w zasięgu i rąk. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 31 lat.Podejrzani ukradli z terenu budowy 70 m kabla miedzianego wartości 5000 złotych. Ponadto włamali się do samochodu dostawczego skąd zabrali przesyłki kurierskie wartości 3000 złotych, a także usiłowali włamać się do marketu jednak zostali spłoszeni przez przechodniów.

W czasie przesłuchania podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży sklepowych. Wartość utraconego towaru wyceniono na kwotę prawie 1200 złotych. Policjanci zabezpieczyli domowej roboty kominiarki wykonane z rękawów od swetra, z wyciętymi na oczy otworami.

W toku prowadzonego postępowania obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone