Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024

Kompletnie pijana babcia opiekowała się wnukami

Ponad 3,5 promila alkoholu miała kobieta, która pilnowała czworga swoich wnucząt. Rodzice, którzy w trakcie policyjnej interwencji wrócili do domu, również byli pijani. Zdolna do opieki nad dziećmi okazała się dopiero prababcia. Teraz o losie rodziny zdecyduje sąd.

Policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań w powiecie krapkowickim przez pracowników opieki społecznej. Ze zgłoszenia wynikało, że dzieci mogą być pod opieką osoby nietrzeźwej. Na miejscu okazało się, że czwórką swoich wnucząt zajmowała się 45-letnia babcia. W swoim organizmie miała ponad 3,5 promila alkoholu.

W trakcie interwencji do mieszkania weszli rodzice dzieci – 26-latka i 36-letni mężczyzna. Niestety, oni również nie mogli zajmować się małoletnimi. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Zdolna do sprawowania należytej opieki była dopiero prababcia.

Policjanci prowadzą też postępowanie sprawdzające dotyczące podejrzenia narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Jeśli okaże się, że babcia swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia, może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone